BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

A. Čekuolis “Staigmenos ir kiti žinomi dalykai”. Tai jau tikrai.

- Gal matei, kur savo Čekuolį pasidėjau? - blaškosi vyras po trobą, knygos ieško. Greitai susigrūdu už žandų pusę obuolio, vartau akis, kratau ir linkčioju galvą. Meluoti negražu, o teisybė akis bado - rankinės pavidale, kurioje ta knyga saugiai pasislėpusi. Ir ne vien dėl to, kad vyrui mano tašė tabu. A. Čekuolio “Staigmenos ir kiti žinomi dalykai” puikiai ten telpa, nes perpus mažesnė už lygiagrečiai skaitomą U. Eco “Baudoliną”. Šią knygą patogu atradus laiko bet kur išsitraukti, nes susideda iš daugybės tarpusavyje nesusijusių čekuoliškai šmaikščių ir informatyvių straipsnių, lengvu stiliuku pateiktų skaitytojui. Ir, nors ne su viskuo 100% sutinku, bet prarijau žaibiškai. Ir dar  noriu.

Dabar knyga “atsirado”, galės ir vyrelis paskaitinėti. Pasakiau tiesiai šviesiai, kur ji buvo nulindusi.

Ir dar, apie melą. Mano vyras NIEKADA nemeluoja, nė nemoka. Dėl to net biški jis man patinka. O, kadangi  ilgai kartu gyvendami žmogėnai supanašėja, šiokią tokią teigaimą įtaką sau ir aš jaučiu… Gal dėl to tik dar labiau pastebiu aplink tiek daug melo…

Beje, sykį per vakarėlį kažkas bendrame šurmulyje lengvai pajuokavo, kad aš va, meluoju. Tai maniškis ramiai pareiškė, kad kas jau kas, o Bernadeta nemelagė. Tokia pagirta tarp moterų pasijaučiau.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (24) | “A. Čekuolis “Staigmenos ir kiti žinomi dalykai”. Tai jau tikrai.”

 1.   linoreta rašo:

  Va tai tau, užeini pas Bernadetą į blogą, o ji prieš kelias minutes įrašą naują įkėlė :)
  O Čekuolio knygas vis savo vyrui per gimtadienį dovanoju ( kiek jis čia pas mane jų gavo, ar tik ne dvi ? :))) Šiaip labai įdomi asmenybė, pavyzdys.

 2.   Bernadeta rašo:

  Sveikute:)
  Va tai tau, užsuku pas Linoretą, o ten… (:

 3.   Pieštukėlis rašo:

  Gerai, kad nemelagė! O tos knygutės ir aš dabar taip užsigeidžiau.

 4.   Nėja rašo:

  Oj, pirmąkart tavo blogą aptikau. Reikės dažniau apsilankyt xD.

  O kas dėl Čekuolio, tai jis mano dievaitis bei man didelis autoritetas. Dievinu jo knygas. Visas esu perskaičiusi. Draugei irgi buvau padovanojusi tik “Šešios progos numirti”, tai irgi buvo šokiruota gerąja prasme. O knyga “Staigmenos ir kiti dalykai” buvo mano pirmoji, kuri ir padėjo atrasti man šį rašytoją.

  Dėkui už įrašą. Šaunu, kad skaitai tokias puikias knygas. Pliusas :)

 5.   ALGdas rašo:

  Čekuolis manęs visiškai nedomina - jį žinau. O kad jis daug žino, tai dėlto, kad ilgai ir stropiai buvo mokytas praeityje ten.

 6.   ALGdas rašo:

  O tavo (ir Jūsų) bruožas niekada nemeluoti labai sveikintinas. Gražu. Nemeluoju ir aš, tiesiog negaliu.

 7.   s-j rašo:

  ryte perskaiciau tavo irasa ir po to lipdamas laiptais apacion kartojau taviskio komentara “mano zmona nemelage”. svetaineje sedinti mano mylimiausia sutiko mane kiek suglumusiu zvilgsniu…

 8.   s-j rašo:

  ALGdai- keistas tamstos pirmas komentaras. nedomina todel, kad cekuoli zinai, ar ir pats zinai tai ka cekuolis zino? ir dar: ar ka nors pazyti daug zinanti kuris nei ten nei sen nieko nebuvo mokintas?

 9.   Bernadeta rašo:

  Pieštukėle - aš kol kas tik vieną jo skaičiau, bet senokai ruošiausi. Ir nenusivyliau.
  Nėja - sveika apsilankiusi:)

  Algirdai - taip ir nesupratau, skiatei ką Čekuolio, ar iš anksto esi nusistatęs prieš, dėl jo praeities? Gal jau nebeverta žvilgčioti atgal per petį, ar užsispyrus stovėti tame pačiame taške, gal laikas judėti į priekį? Visi mes, vyresnieji, turime praeitį, kuri kažkam primena spaliukų - komjaunuolių laikus, kažkam pompastiškus paradus ir išpūstus soc. lenktynių garbės raštus. Kažkas savo mokiniams aukštino Janonio kūrybos revoliucines idėjas ir skaitė diktantus apie Lenino pavyzdinį gyvenimą. Mus mokė, mes klausėmės, rašėme, linkčiojome į taktą - bet ne būtinai viskuo aklai tikėjome… . Tiesiog, tuo laiku buvo tokia mokymo programa ir niekas netikėjo, kad gali jau būti kitaip. Juk dėl to netapome blogesniais? Todėl siūlau išlikti optimistu, dažniau šypsotis ir savo pavyzdžiu užkrėsti kitus, kad ir kokie niurzgos jie bebūtų.

  s-j - na, negąsdink žmonos:) Tiesiog mano vyro rimtai ištarta frazė lengvame kompanijos juokelių apsisvaidyme nuskambėjo kaip svetimkūnis, todėl ir nusėdo manyje. Vis tiek malonu:)

 10.   Bernadeta rašo:

  Čia toks nostalgiškas anektotas, kad Algdas nusišypsotų:

  Balsai Uljanovų miegamajame:
  -Volodia, gal dar kartelį…
  -Ne, Nadenka, trijų kartų užteks…
  -Na gal paskutinį kartą, nes neužmigsiu.
  -Ne, Nadenka, kaimynai išgirs.
  -O mes tyliai.
  -Na gerai. Tik pašnibždom. “…Drasiai draugai koja kojon…”

 11.   atfatf rašo:

  Oi, anekdotas jėga :))) Aš nuo galo :)
  Čekuolis mano autoritetas. Esu lankęs paskaitas pas jį. Nors su ta atominės reklama šiek tiek nustebino mane. O jo vieną knygą bandžiau seniai seniai skaityti, tai keista, bet nepatiko, gal kad ten kažkokia apie politiką buvo, o politika nėra mano mėgstamiausia tema.

 12.   atfatf rašo:

  Ai, dar apie melą. O mane žmona išmokino meluoti. Dabar vėl mokinuosi nebemeluoti. O ji iš manęs nemeluoti taip ir neišmoko :(

 13.   Bernadeta rašo:

  Atfatf - Gal dar nevėlu, išmokysi:) O dabar galvoju, mano vyras, turbūt, irgi iš manęs kažko išmoko. Tikiuosi, teigiamų dalykų išsirinko:)

 14.   s-j rašo:

  B: nusprendziau parasyt cia atsakydamas apie pavyda.
  zinok del to pastarojo (technologiju) fakto jokio pavydo neauciu. siaip tavo pasisakymuose daug tiesos. ir akys ne tokios sviesios, ir krizei kazkokia nejautra… o mintis tokia gasdinanti apniko- gal tai jau senatve. gi daznas senolis pavydo irgi nejaucia. jis jau pavarges naujoviu vaikytis. gal mato ir supranta, kad is esmes jos nelabai ir keicia esminius dalykus. kvailio joks aparatas protingu nepadarys, o protingas ir be aparatu protingas.

  tulas mano bendravardis ir draugo uosvis, katras ir neprigirdejo gerokai ir TV ziuret laiko neturejo, karta man sako:
  - kaip cia yra- visi zino, kad as nei radijo girdziu, nei TV ziuriu, bet vis manes klausia “kaip suprast” ir “kaip reik daryt”.

 15.   s-j rašo:

  oi, jau uz gramatika tenka eilini karta atsiprasyt. suprask… rasiau impulsyviai.

 16.   atfatf rašo:

  Ee, nemanau, kad Bernadeta ten apie pavydą rimtai būtų rašiusi :) Kartais gyvenime noris to lengvumo, kad nežiūrėti į viską rimtai. Kaip ir mano džiaugsmas naujom technologijom. Juk geriau džiaugtis nei verkti. Lengvai.

 17.   Bernadeta rašo:

  Mane užvaldė gal ne pavydas, o kitoks jausmas. Nebemoku, turbūt, taip džiūgauti, kaip Atf, įsigijusi kažką naujo ir baisingai trokštamo. O ir troškimai išsibarstė per gyvenimą. Na, bet pabandysiu ko nors užsimanyti, gal pavyks, patirti panašią euforiją:) Juk džiaugtis tai tikrai 1000 kartų geriau:)

 18.   Apple5 rašo:

  Mano vyras yra didelis Čekuolio gerbėjas :) Stengdavosi visas jo laidas pasižiūrėti, jei ne per televiziją, tai bent internetu. Iš tiesų, tai tikrai labai didelės erudicijos žmogus, už ką jį labai gerbiu. O knygą tokią turėti, manau, nepamaišytų ir man !

 19.   Bernadeta rašo:

  Apple5 - na, jaučiu, netrukus ne knygos bus tavo pagrindinis užsiėmimas:)

 20.   ALGdas rašo:

  Esi šauni, Bernadeta - anekdotas , kaip ir apskritai anekdotai, patiko, taiklus, charakteringas rusams. O Čekuolis manęs apskritai nedomina, tegul jis sau gyvena savo praeityje. Na, jeigu ką įdomaus tam momentui paskaityti radai, kodėl ne, bet man nereikia. Kad mane pralinksminai, tai malonu, nors visai neliūdžiu - su žmona mes aplankėme beveik visą Europą, dar truputėlį Afrikos ir Azijos. O va praeitą rudenį buvome Sicilijoje, ir šiandien pabaigiau Bloge patalpinti aprašymą su keliomis nuotraukomis; gali (galite) pažiūrėti.

 21.   s-j rašo:

  ALGdai, jei mėgėjas anekdotų, siūlau tokį kalambūrą:
  Эстонский советский писатель, лауреат Ленинской и Государственной премий, герой социалистического труда Порно Сайт родился в 1919 году в рыболовецком поселке Трахну-Выдру в северной Эстонии, где и провел свои детские годы.

 22.   Bernadeta rašo:

  ALGdai - puiku, kad keliaujate, plečiate akiratį. Užsuksiu pasidžiaugti nuotykiais ir nuotraukomis.
  S-j - ;)

 23.   atfatf rašo:

  Jee, aš ir nusipirkau šią knygą. Dabar dar iš Čekuolio autografą paimsiu :) Turiu tokią galimybę :) Čia, tipo, pasigyriau, kad iki Čekuolio galiu daeiti:) Ir dar Čekuolinė išleido irgi naują knygą - apie psichologiją, įdomu. Ir tą nusipirkau, reiks ant jos irgi autografo :)

 24.   Bernadeta rašo:

  Čekuolinė - tai dabartinė Algimanto žmona? Nuskambėjo, kaip kokia bobelinė:)) Juokauju, žinoma:)

Rašyk komentarą