BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Sausis, 2015

Pažadai ATFui, Tomas Zauka ir kt.

2015-01-18

Retai čia beužsuku. Net nebesijaučiu sava… Priežastys įvairios ir ne visada įdomios. Na, bet visiškai neužsidariau. Sukuosi savame nedideliame  rate, kaip soti voverė. Kartais patingėdama, kartais smarkiai įsibėgėdama. Draugus stebiu, jei ką ;)

Egzistuoju sau be didesnių tikslų, tik retsykiais su staigiomis smagiomis idėjomis. Tie patys artimieji, draugai, tos pačios panašios dienos, mėnesiai…
O šį laiškiuką brūkštelėti paskatino dar 14-ųjų pavasarį lyg ir duotas pažadas mūsų bičiuliui Atf apie paminklą lakūnui. Tik nežinau, ar Atf čia dar užsuks….

Taigi, “valydama” fotiką aptikau nuotraukas,  pernai vidurvasarį darytas. Truputį pasiguglinau ir sužinojau, kad tai paminklas nepelnytai užmirštam Tomui Zaukai (1899-1970). Gimė jis Rokiškio valsčiuje, kurį laiką gyveno ir palaidotas Kuršėnuose. Dirbo revizoriumi tarpukario Finansų ministerijoje, buvo Lietuvos aeroklubo Sportinės eskadrilės lakūnas. Buvo gana spalvinga asmenybė, neišvengė lagerių, KGB įskaitos. Ir dar, pasirodo, tai jo pastangomis Puntuko akmenyje atsirado ne vokiečių nacių ideologo, o Dariaus ir Girėno bareljefai. T. Zauka rūpinosi ir Dariaus ir Girėno palaikų išsaugojimu, jų deramu atminimu.

Daugiau galima paskaityti įdomiame Virginijos Skučaitės straipsnyje: http://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/legendiniu-lakunu-bareljefai-buvo-kalami-slapta-405610#ixzz3OyZJYC82

Rodyk draugams