BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ransom Rings “Ypatingų vaikų namai”. V. Tokareva “Laimės paukštė”

Kažkaip pernai išdaviau savo norą registruoti perskaitytas knygas. Bandau pasiremontuoti.

Taigi, prieš pat Naujuosius, 31-ąją, kaip dora pavyzdinga pilietė, apsilankiau bibliotekoje - nors ir ne prietaringa, bet skoloje likti nenorėjau.  Tokioje ilgokoje skoloje… Tylu ten, ramu. Tik keli vaikigaliai prie kompiuterių kovoja su virtualiais siaubūnais. Ir gerai, nes, kai praėjusį kartą buvau, bibliotekoje skambėjo Čiurlionio “Miškas” - gal todėl ir pasiėmiau S. Lewis “Perelandrą”.  Deja, visos taip ir neįveikiau… Pasidarė nuobodu…

Su bibliotekininke jau patapome draugėmis, todėl gaunu beveik viską, ko užsigeidžiu. Nors tądien užsukau atiduoti, o ne imti, bet, kai pasiūlė porą knygų, neatsilaikiau. Pirmoji, dar visai nauja, neliesta skaitytojų - Ransom Rings “Ypatingų vaikų namai”.

Knyga su daugybe autentiškų senovinių nuotraukų, su mistika, su keistuoliais ir siaubūnais. Kažkas panašaus į Harį Poterį. Prisipažinsiu, tai geriausia šiemet skaityta knyga. Ai, tiesa, metai tik prasideda… Ir net pyktelėjau, kad skirta vaikams ir jaunimui, bet, matyt, vaikėju.

Šešiolikametis Džeikobas Portmanas nė kiek neabejojo, kad jo gyvenimas yra ir bus niekuo neypatingas. Būdamas mažas, jis nepaprastai žavėjosi savo seneliu, jo nuotykių kupinu gyvenimu, kvapą gniaužiančiomis istorijomis apie pabaisas ir ypatingus vaikus. Bet Džeikobas užaugo, senelio pasakojimai jam jau atrodė tik pramanai, kuriais net gėdijosi tikėjęs, o keistos senos nuotraukos – tik klastotės.

Tačiau atėjo diena, kai niekuo neypatingas Džeikobo gyvenimas apvirto aukštyn kojom.

Senelis bijojo pabaisų. Senelis pyko, kad iš jo atimti ginklai. Ir vieną dieną, nuskubėjęs jo aplankyti, Džeikobas rado senelį… sunkiai sužeistą.

Tada akimoju pasikeitė viskas. Paskutiniai senelio žodžiai, miške šmėkštelėjusi pamėklė, Džeikobą pasiekęs paslaptingas senelio paliktas laiškas – keistenybių pernelyg daug, kad galėtum numoti ranka.

——————————————————-

V. Tokareva  “Laimės paukštė” - ją  primygtinai pasiūlė bibliotekininkė. Tik pradėjusi skaityti, jau norėjau drėbti į šoną, bet, perskaičiau iki galo - tokia greitukė, lengva, kaip smėliukas - išbyrėjo pro pirštus ir nieko nepaliko. Čia pasakojama apie rusę moterį, bet kokiais keliais siekiančią praturtėti, užsitikrinti padėtį visuomenėje. Tie keliai - per turtingų vyrų širdis. Sako, daugumai ši knyga labai patiko. Na, ką gi, paskaitykit.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (10) | “Ransom Rings “Ypatingų vaikų namai”. V. Tokareva “Laimės paukštė””

 1.   atfatf rašo:

  “Ypatingų vaikų namai” kaip tik prieš Naujus dukrai nupirkau, turėjo jau perskaityti, neklausiau ar patiko, bet džiugu, kad tau patiko, tai bent jau ne kokį š… dukrai nupirkau. Paklausiu kaip jai. Viršelis jai patiko :)

 2.   Pieštukėlis rašo:

  Sudominai ir mane šia knyga. Gal kur pavyks atrasti :)

 3.   Bernadeta rašo:

  Atfatf - bet kaip smagu girdėti, kad ir tavo dukra mėgsta skaityti.
  Pieštukėle - paskaityk, papasakosi, kokie įspūdžiai.

 4.   atfatf rašo:

  Bernadeta, mokykloje verčia :) Ten kažkiek puslapių privalo. Deja :(

 5.   Bernadeta rašo:

  Atf - :(

 6.   inas rašo:

  bibliotekoj ir man gera, tik kartais pasimetu, net nuliūstu… Tiek knygų ir tiek neskaitytų, o taip norėtųsi nors dalį jų paragauti…:)

 7.   atfatf rašo:

  Ai, dukra sakė, kad jai patiko ši knyga.

 8.   Bernadeta rašo:

  Inai - neseniai sapnavau, kad blaškausi po biblioteką, kažkokią svetimą, nepažįstamą ir niekaip neišsirenku knygos. Taip ir išėjau be nieko…:)
  Atfatf - smagu, linkėjimai dukrai :)

 9.   Apple5 rašo:

  O aš bibliotekoj išvis šimtą metų nebuvus :) Tik skaityklose šaldavau ir skaitydavau. Kaune viešojoj bibliotekoj net ne visas išsirinktas knygas gaudavau, nes amžinai būdavo kažkas pasiėmęs, tai ir nustojau ten vaikščioti. Nebent dabar situacija pasikeitė :)

 10.   Bernadeta rašo:

  Labai daug kas priklauso nuo bibliotekos darbuotojų. Manoji bibliotekininkė keistoka, bet labai stengiasi man įtikti, net kartais nebepatogu naudotis jos paslaugumu:)

Rašyk komentarą