BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kazuo Ishiguro “Neleisk man išeiti” - knyga ir filmas

Šią knygą pačiupau tik dėl to, kad autoriaus pavardė japoniška. Tik paskui sužinojau, kad jis nuo penkerių metų gyveno Jungtinėje Karalystėje. Parašyta subtiliai, rafinuotai, jautriai - taip, kaip įsivaizduoju japonus… Ši knyga iš tų, kurią norėčiau prisiminti ir parekomenduoti.
Iki pusės knygos nesupratu, apie kokius vaikus čia pasakojama, kur jų tėvai, kodėl jie izoliuoti nuo visuomenės… Kol jie bando parodyti savo sielos turtingumą ir grožį, kiti tik abejoja, ar jie iš viso turi sielą… “Neleisk man išeiti” galima būtų pavadinti fantastine knyga, deje, viskas labai realu ir įtikėtina. Ir visai šalia gal net vyksta tokie dalykai…
Romane keliais etapais aprašomas jaunos merginos Keitės gyvenimas: dabartis, iš kurios prisiminimais nukelia į vaikystę ir paauglystę, o vėliau vėl grįžta į esamąjį laiką. Keitė dirba slauge, tačiau tai tik laikinas užsiėmimas, nes jai, kaip ir kitiems jos likimo draugams, lydėjusiems nuo pat vaikystės, anksčiau ar vėliau teks atlikti pareigą, dėl kurios išvydo šį pasaulį.

Beje, atradau, kad pagal šią knygą 2011 m yra sukurtas fimas. Peržiūrėjau, neblogas, deja, šiek tiek nusivyliau… Epizodiškai atpasakota istorija. Tas atvejis, kai ekranizacija nepralenkia knygos.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (10) | “Kazuo Ishiguro “Neleisk man išeiti” - knyga ir filmas”

 1.   atfatf rašo:

  Man atrodo, kad bandžiau žiūrėti filmą (s-j, man atrodo, kad tu rekomendavai), tačiau manęs filmas nesužavėjo. Tikriausiai man reiktų skaityti knygą :)

 2.   Pieštukėlis rašo:

  Knyga tiesiog puiki. Labai įdomi idėja, skaičiau ją jau taip seniai, kad buvau pamiršusi. Ačiū, kad sugražinai man prisiminimus to laikotarpio, kai skaičiau :))

 3.   s-j rašo:

  atf- ne, ne as. nesu sito filmo mates.

 4.   linoreta rašo:

  Teks prigriebti šią knygą, mėgstu visokius neaiškumus :)

 5.   Bernadeta rašo:

  Jau kaip įnikau į knygas, net prie kompo rečiau ilgėliau prisėdu… Ką tik baigiau J. Jonasson “Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo”. Superinė, kai tik pagalvoju, tai ir šypsausi:)
  Linoreta, sveika. Ar dar gyva? ;)

 6.   atfatf rašo:

  Dėl filmo, ai, jei ne s-j, tai tikriausiai apskirtai aš ne apie tą filmą pagalvojau, o gal tą, ai, žodžiu visai nepamenu ir susipainiojau :)

  O tą “Šimtametį …” ne kartą varčiau knygyne ir man įdomi pasirodė. Reiks turėti galvoje, kad ir tu sakei jog įdomi ir progai pasiatikisu perskaityti.

 7.   s-j rašo:

  nu va… paemiau skaityt ir po antro skyriaus nusprendziau , kad test nebutina. neitrauke.

 8.   GLUOSNIS rašo:

  Tegul tavo širdyje prisipildo gaivaus pavasario džiaugsmo ir vidinės darnos, o namus apgaubia ramybė, nauja viltis ir gyvenimo šviesa.
  Su šv.Velykom !

 9.   s-j rašo:

  berbadeta, va atf’as paskelbe ketinantis kraustytis , bet adresa zadejo pranest. o kaip tu? issikraustei nieko niekam nepranesus? ar is vis uzsuki bent jau komentarus paskaitinet?

 10.   Linoreta rašo:

  Kur tu prapuolus?

Rašyk komentarą