BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kukis

Vasaros pasidarė panašios viena į kitą - jų lauki, jos ateina, įsibėgėja, ir nepajunti, kad nei įdegti spėjai, nei kažką TOKIO nuveikti. Tada imi ieškoti pozityvo - ir jis ateina visai netikėtu pavidalu. Ir staiga eilinį kartą supranti, kad laimė slepiasi keistuose mažuose dalykuose.

Štai, ir dabar, aš nusišypsau, nes ant mano peties pūpso Kukis. Savo grėsmingu snapu švelniai perbraukia kuokštelį plaukų, lyg kedentų plunksnas, gnybteli ausį ir, pagaliau prisiglaudžia prie skruosto ir nusiramina. Abudu jaučiamės puikiai. Gėrių gėris…

O jo istorija štai kokia. Prie vyro darbovietės griovė sandėlius ir išardė nepažįstamo paukščio lizdą. Tokį pūkuotuką  manasis surado cypsintį palei taką ir, gelbėdamas nuo atakuojančių strazdų ir valkataujančių kačių, partempė namo.

Iš pradžių mažylis našlaitis demonstravo juokingus kovinius veiksmus,  nagai kaip adatėlės - be apsaugos priemonių nesiartink.

Dabar jis išgražėjo,  numetė pūkus. Toks jaukus, meilus, pūpso ant peties patenkintas. Vadinam Kukulakiu, trumpiau - Kukiu. Pradžioje tik su pirštine paimti galėjom, nagiukai kaip adatos, o ir snapas aštrus, grėsmingai atrodė. Na, o dabar pats jis saugosi, kad neįbrėžtų, kai ant pusnuogio peties sėdi. Tylus, išdidus paukštis, tik į veidrodį žiūrėdamas ilgesingai švilpteli…

Jau pramoko skraidyti, mėgsta tupėti ant galvos ir plasnoti prieš vėją.

Žinau, kad tuoj dar labiau sutvirtės, išskleis savo gražiuosius sparnus, šaus aukštyn  ir paliks mūsų kiemą. Nesulaikysi… Nepriklausoma poza, žvilgsnis rodo, kad ne čia jo vieta - tai laisvas paukštis. O aš vis žvilgčiosiu į dangų ir liūdėsiu…

Tik labai viliuosi, kad tai atsitiks dar ne šiandien…

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (12) | “Kukis”

 1.   s-j rašo:

  mums tik atrodo, kad gyvenimas griuna kai ko nors netenkame.
  is tikruju tie netekimai ir atmintis apie juos ir yra musu gyvenimas.

 2.   dilaila rašo:

  Oj kokie jūs šaunuoliai :) Čia vanagas?

 3.   Pieštukėlis rašo:

  Koks gražuolis :o Ohoho…
  Linkiu, kad Kukis pas Jus pasiliktų kuo ilgiau ir suteiktų daug džiaugsmo (ir kuo mažiau įbrėžimų) :)

 4.   Rasa rašo:

  Atrodo, jog čia paprastasis suopis. Gražus paukštis…

 5.   Bernadeta rašo:

  s-j - tu, kaip visada, teisus… :)
  Dilaila - na, Rasa sako, kad tai (ne)paprastasis:) suopis, ačiū jai :) Šiaip, tai mes dar jį vadiname Areliu :)))
  Pieštukėle - ačiū Tau už palinkėjimą… o, kad išsipildytų :)
  Rasa - dėkoju, tik įdomu, kodėl miškinis paukštis sukūrė lizdą miesto pakraštyje, arti žmonių?

 6.   linoreta rašo:

  Neįtikėtina, tai Mindė, tai Kukis. Šaunuoliai jūs su vyru, bet ir juk tu ir taip tai žinai. Pasigirsiu ir aš kai kuo, pro stiklines svetainės duris jau kokį septintą kartą pas mane ateina kielė. Vieną kartą atsinešė slieką ir ant svetainės grindų sulesė. Kitą kartą čirškė nesustodama. Žodžiu kai laukinė gamta ateina į civilizuotus namus, atrodo, kad pati Dievo ranka būtų nusileidus ant tavo peties…

 7.   Katė Ant Palangės rašo:

  Va čia tai vasaros nuotykis!! Visuomet svajojau rasti ir aš kokią varną bent, kuri prijaukinta ant peties sėdėtų, o čia - net visas suopis… Pasisekė tau, Bernadeta, ir ne kitaip :)))

 8.   Pieštukėlis rašo:

  vėl atėjau. Negaliu atsigrožėt koks nuostabus…

 9.   Bernadeta rašo:

  Linoreta - neseniai stebėjome, kaip žvirblienė, atsitūpusi ant Barso lėkštutės krašto maitino savo apvalų žvirbliuką šuns maisto likučiais. Taigi, lankosi, kaip kokioje valgykloje, be jokio sąžinės graužimo. Net šuo nebekreipia dėmesio.
  Tik dėl Kukio buvo šiek tiek įsižeidęs. Bet paaiškinome, kad jis čia svarbiausias, o Kukis - tik svečias, taigi, su svečiu ir reikia elgtis atitinkamai gražiai. Nusiramino. Nenorime jų artimai supažindinti, užtenka to, kas paukštis jau žmonių nebebijo, o kas nutiks, jei ir su šunimis ims draugauti… Balandis irgi pyksta, dantimis ant mūsų griežia, nebeprisileidžia paimamas - visi čia su charakteriais. Ne namai, o kažkoks šou “Gyvūnų pasaulyje”… :)
  Katyte - va, ir vyras panašiai apie kokią varną pasvajodavo, o dabar patys sau ir viens kitam pavydime. :)
  Pieštukėle - labas dar kartą :)

 10.   atfatf rašo:

  Gražulis. Aš kol parašiau, tai jau tikriausiau užaugo ir išskrydo. Tikėkimės, kad galės užaugęs be tėvų išgyventi.

 11.   Apple5 rašo:

  Tikrai, kad “Gyvūnų pasaulyje” :) Įsivaizduoju, kad nenuobodu turėtų būt :) O mano mama nesėkmingai bando apgyvendinti dvi kates tam pačiam bute, nes vieną vargšiukę iš lauko parsinešė. Tai nelabai sekasi, katės irgi su charakteriais. Gerai, kad pas jus visi kaip nors susigyveno :)

 12.   Bernadeta rašo:

  Atf - išskrido… (:
  Apple5 - reikėtų tik pamatyti, kaip mūsų šuo apžioja balandžio, besimaudančio jo vandens dubenėlyje galvą, paukštis ištraukia apseilėtą, nusipurto ir toliau tęsia švarinimąsi :)

Rašyk komentarą