BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pažadai ATFui, Tomas Zauka ir kt.

Retai čia beužsuku. Net nebesijaučiu sava… Priežastys įvairios ir ne visada įdomios. Na, bet visiškai neužsidariau. Sukuosi savame nedideliame  rate, kaip soti voverė. Kartais patingėdama, kartais smarkiai įsibėgėdama. Draugus stebiu, jei ką ;)

Egzistuoju sau be didesnių tikslų, tik retsykiais su staigiomis smagiomis idėjomis. Tie patys artimieji, draugai, tos pačios panašios dienos, mėnesiai…
O šį laiškiuką brūkštelėti paskatino dar 14-ųjų pavasarį lyg ir duotas pažadas mūsų bičiuliui Atf apie paminklą lakūnui. Tik nežinau, ar Atf čia dar užsuks….

Taigi, “valydama” fotiką aptikau nuotraukas,  pernai vidurvasarį darytas. Truputį pasiguglinau ir sužinojau, kad tai paminklas nepelnytai užmirštam Tomui Zaukai (1899-1970). Gimė jis Rokiškio valsčiuje, kurį laiką gyveno ir palaidotas Kuršėnuose. Dirbo revizoriumi tarpukario Finansų ministerijoje, buvo Lietuvos aeroklubo Sportinės eskadrilės lakūnas. Buvo gana spalvinga asmenybė, neišvengė lagerių, KGB įskaitos. Ir dar, pasirodo, tai jo pastangomis Puntuko akmenyje atsirado ne vokiečių nacių ideologo, o Dariaus ir Girėno bareljefai. T. Zauka rūpinosi ir Dariaus ir Girėno palaikų išsaugojimu, jų deramu atminimu.

Daugiau galima paskaityti įdomiame Virginijos Skučaitės straipsnyje: http://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/legendiniu-lakunu-bareljefai-buvo-kalami-slapta-405610#ixzz3OyZJYC82

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (11) | “Pažadai ATFui, Tomas Zauka ir kt.”

 1.   Linoreta rašo:

  Šiandien tikra prisiminimų diena, su mama apie Miklados pranašystes pakalbėjom, su vyru jo senas iškarpas iš ”Komjaunimo tiesos” paskaitėm, pas tave paskaičiau apie nepelnytai pamirštą žmogų :) O šiaip, smagu, kai dar kas iš senųjų blogerių parašo.

 2.   GLUOSNIS rašo:

  Apie p.Tomą Zauką esu daug girdėjęs ir skaitęs, bet niekad nebuvau ir nemačiau jo kapo. Bernadeta ačiū už informaciją ir nuotraukas. Gal kada pačiam teks aplankyti T.Zaukos kapą.
  Dar kažkaip seni blog’eriai susibėga… Matosi tik tie kurie buvo tikri draugai. AČIŪ jiems, kad dar prisimena viens kitą ir retkarčiais parašo.
  Sėkmės ir geros dienos ! :)
  Nepamirškime senų draugų ! :)

 3.   atf rašo:

  Užsuku aš ir dažnai. Tik blogas.lt visai uždraudė man iš darbo komentuoti. Tai tik iš mobilaus galiu komentuoti. Kas labai nepatogu. Nepriprantu prie mažų raidyčių ir to slankiojimo per ekraną. Gal kada sugalvosiu kaip pasilengvinti gyvenimą. Bl.. o kur mygtukas Siųsti :) RADAU.

 4.   Pieštukėlis rašo:

  Gera pamatyti įrašą, kad ir trumpą, bet kaip visada lbai jaukų ir informatyvų :))

 5.   Bernadeta rašo:

  Linoreta, Gluosni, Atf, Pieštukėle - bet tai kaip smagu sutikti vėl jus visus čia krūvelėj :) Ai, ne paslaptis, kad esu šiek tiek sentimentali…;)

 6.   s-j rašo:

  … ir nubrauke nuo skruosto is akies isriedejusia asarele balta kvapnia nosinate :)

  seku ir as tavo naujienas, nors ju greit ir nezadejai.

 7.   Bernadeta rašo:

  … po perkūnėliais tą slogą, paraudusias ašarojančias akis ir varvančią nosį, atsiduso ir nusikeikė ji lietuviškai. Paskui garsiai nusišnypštė į tą pačią baltą kvapnią nosinaitę, ir vėl perjungė kompą į neįdomią darbinę programą (:

 8.   atf rašo:

  Bernadeta, su vardadieniu ;)

 9.   Bernadeta rašo:

  Atf - ačiū, dabar žinosiu kada švęsti. Tai tikrai vienas mano vardų, pasirinkau jį kažkodėl dar paauglystėje, per Sutvirtinimo sakramentą. Įtariu, ne dėl šv. Bernadetos nuopelnų, o todėl, kad toks buvo to meto geriausios draugės vardas.
  Beje, Atf, ir tave su praėjusiu Gimtadieniu.
  Nebeužsukau pasveikinti, kaip tik tomis dienomis po ilgos ligos išlydėjau Mamytę anapilin…

 10.   atf rašo:

  Oi. Užsukau. Norėjau paflirtuoti. Bet. Laidotuvės. Užjaučiu. Mano tėvai irgi senni. Bijau. Kad tuoj iškeliaus. Tiesiog ignoruoju tą mintį. Nors pradedu gyvenimą planuiti. Kad staiga kažkada bus. Ai. Taip yra.

 11.   linoreta rašo:

  Su Naujaisiais Metais Bernadeta <3

Rašyk komentarą